Na podstawie Uchwały Nr 259/5153/21 Zarządu Województwa Podkarpackiego z dnia 16 marca 2021 r. poddaje się konsultacjom społecznym projekt uchwały w sprawie nadania Statutu Centrum Kulturalnemu w Przemyślu.

Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Nowy Mural w Jarosławiu Lotnicy z Ziemi Jarosławskiej walczący w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie zostaną uczczeni na muralu, który powstaje właśnie w Jarosławiu.

 

200921 dozynkiNa dziedzińcu przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie świętowano Dożynki Prezydenckie 2020. - Budujecie bezpieczną Polskę – mówił w swym przemówieniu prezydent RP Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przyjmował delegacje rolników z całej Polski.

200821 urlNowe tablice z nazwiskami zmarłych, a także ściana z tablicą poświęconą Symonowi Petlurze – tak wygląda odnowiony cmentarz żołnierzy Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej w Łańcucie. W piątek, Anna Huk, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Jerzy Borcz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego - wzięli udział w uroczystym otwarciu cmentarza.

200821 zabytki

200821 dozyknkiDziękuję Państwu za umiłowanie swych Małych Ojczyzn, polską gościnnośc oraz pielęgnowanie obyczajów - pisze do rolników marszałek Władysław Ortyl, składając podziękowania za pracę podczas tegorocznych zbiorów. 

200820 rajdNiemal 100 uczestników wzięło udział w 4. edukacyjnym rajdzie motocyklowym. Wydarzenie towarzyszyło obchodom 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Jednym z uczestników był marszałek Władysław Ortyl – prywatnie zapalony motocyklista.

200820 zadworze17 sierpnia minęło 100 lat od jednego z najważniejszych starć w wojnie polsko-bolszewickiej, nazywanej „Polskimi Termopilami”. Ze względu na trwającą pandemię, uroczystości upamiętnienia bohaterów bitwy pod Zadwórzem - 318 młodych lwowian - nie otrzymały tradycyjnej oprawy.

20200815 1920Wojewódzkie uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego i świętowanej w tym roku 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej odbyły się w Rzeszowie przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Poprzedziła je msza święta w Kościele Garnizonowym.

200801 powstanieObchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w stolicy województwa podkarpackiego miały w tym roku – ze względu na pandemię – skromniejszy charakter. Ograniczone zostały do krótkiej  uroczystości przy pomniku żołnierzy AK oraz włączenia syren alarmowych o godz. 17.00.

Podkategorie

Stypendia twórcze

Do końca każdego roku zgodnie z § 4 ust. 1 Uchwały nr XXIX/546/13 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 28 stycznia 2013 r. w sprawie warunków i trybu przyznawania stypendiów osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami, nabór wniosków o przyznanie stypendium twórczego Zarządu Województwa Podkarpackiego na realizację autorskiego projektu twórczego trwa nabór wniosków. Stypendia przyznawane są w roku następnym po złożeniu wniosku.

Wnioski można składać do 31 grudnia każdego roku w Kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego (parter budynku przy al. Ł. Cieplińskiego 4 w Rzeszowie) lub wysłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, al. Ł. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów (decyduje data wpływu).

Szczegółowy regulamin określający warunki i tryb przyznawania stypendiów osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami POBIERZ w PDF

Formularz wniosku POBIERZ w DOCX

Umowa stypendialna POBIERZ w DOCX

Sprawozdanie z realizacji przedsięwzięcia objętego stypendium twórczym POBIERZ w DOCX