Otwórz/zamknij mapę strony

Narodowy Instytut Dziedzictwa otworzył nabór do trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Samorząd Dla Dziedzictwa”. Konkurs skierowany jest do samorządów gminnych, które najlepiej wywiązują się z obowiązku opracowywania i wdrażania gminnych programów opieki nad zabytkami, spełniając zapisy ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Termin naboru: do 31 maja 2022 r. 

Miniatura artykułuZarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w zakresie kultury w 2022 roku. Przedmiotem konkursu może być dowolna forma wypowiedzi kulturalnej, np. festiwale, koncerty, przeglądy, wystawy, plenery, programy i warsztaty edukacyjne, konferencje, spektakle.

 

Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w zakresie kultury w 2022 roku. Nabór trwa do 14 lutego 2022 r. Na realizację zadań planuje się przeznaczyć 500000 zł. Wiecej szczegółów znajdziecie Państwo w linku Otwarte konkursy ofert (podkarpackie.pl) Zapraszamy do składania ofert. 

Logotyp Konkursu Zabytek Zadbany 2022 Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu "Zabytek Zadbany”. Nadzór nad konkursem w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawuje Generalny Konserwator Zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa. Termin składania wniosków upływa 31 stycznia 2022 r. Udział jest otwarty i bezpłatny.

urzad skosZarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza nabór wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa podkarpackiego na rok 2022.

Miniatura artykułuNa portalu Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczypospolitej odbyła się wirtualna lekcja - „Wigilia Kresowa”. Poświęcona była dziedzictwu kulinarnemu Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Podczas wirtualnego spotkania można było poznać przepisy na tradycyjne, kresowe potrawy wigilijne oraz podpatrzeć jak przygotowują je specjaliści - uczniowie dwóch rzeszowskich szkół.

 

Afisz zapowiadający Wigilię kresową w Rzeszowie Zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w wirtualnej lekcji pt. „Wigilia Kresowa”, która odbędzie się 17 grudnia 2021 roku w godz. 10.00. do 11.00. Lekcja poświęcona dziedzictwu kulinarnemu Kresów dawnej Rzeczypospolitej będzie miała charakter online, a jej transmisja odbędzie się poprzez kanał Portalu Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczypospolitej na platformie YouTube https://www.youtube.com/channel/UC-EgSgz333piwx-81FqMPPw

Miniatura artykułu

Miniatura artykułuJakie znaczenie miały wizyty papieża-Polaka w dziejach narodu Polskiego i Ukraińskiego oraz jak wpłynęły one na kulturę pamięci – o tym między innymi rozmawiali uczestnicy seminarium Akademii Dziedzictwa Kresów pt. „Prawa człowieka a dziedzictwo dawnej Rzeczpospolitej". Udział w spotkaniu wziął marszałek Władysław Ortyl.

Miniatura artykułuByły brawa, gratulacje i życzenia – tak wyglądała premiera nowego spektaklu pt. „Teatr Variete”, w wykonaniu Teatru Rozmaitości im. Stefana Ostrowskiego w Mielcu. Premiera połączona była z jubileuszem 75-lecia działalności zespołu teatralnego oraz wręczeniem państwowych odznaczeń, medali i nagród. Udział w uroczystości wziął marszałek Władysław Ortyl.

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego