Otwórz/zamknij mapę strony

150120-fairPLAYKilkudziesięciu przedstawicieli firm, samorządów i producentów żywności zjawiło się w siedzibie urzędu marszałkowskiego, aby przyjąć gratulacje od członków zarządu województwa. Mowa tu o wyróżnionych uczestnikach programów „Przedsiębiorstwo Fair Play”, „Przyjazna Polska” i „Smaczne bo Podkarpackie”.

Przedsiębiorstwo Fair Play to program zorganizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Instytut Badań Nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Jego ideą jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia zmian nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne.

Wyróżnienia laureatom programu wręczali Wicewojewoda Podkarpacki Grażyna Borek, Z-ca Sekretarz Generalnego Krajowej Izby Gospodarczej, Jerzy Guniewski z banku PEKAO S.A. oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Wojciech Buczak, który gratulując uczestnikom, starał się podkreślić ideę konkursu:

 - Tacy pracodawcy, tacy biznesmani, którzy postępują uczciwie, wywiązując się ze swoich obowiązków wobec innych, również swoich pracowników - pozytywnie wpływają nie tylko na odbiór naszego regionu, ale także sprawiają, że kondycja ich firm jest dobra i świetnie radzą sobie na rynku. Na szczęście u nas na Podkarpaciu takich przedsiębiorców jest wielu, niedawno jeden z nich odbierał z rąk Prezydenta RP tytuł „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Jako wicemarszałek tego województwa pozostaje mi jedynie się cieszyć i serdecznie gratulować wszystkim laureatom. – mówił podczas wręczania wyróżnień wicemarszałek Buczak.

Gratulacje odebrali także przedstawicieli podkarpackich gmin, laureaci programu „Przyjazna Polska”.  Program ten jest przedsięwzięciem, które narodziło się w wyniku chęci wskazania i wykorzystania potencjału polskich gmin oraz ich atrakcyjności.

Wyróżnienia odebrali również uczestnicy programu „Smaczne bo Podkarpackie”. W jego ramach już od kilkunastu lat kapituła pomaga wyłonić i wypromować najlepsze produkty spożywcze wytworzone w naszym regionie.

Lucjan Kuźniar na chwilę przed wręczeniem nagród, gratulował laureatom - Smaczne bo Podkarpackie – jest to święto producentów, którzy wytwarzają najlepszą żywność w naszym regionie. Podkarpacie ma już renomę miejsca, gdzie powstaje doskonała jakościowo, a przede wszystkim zdrowa żywność. Dlatego nie tylko w Polsce, ale w wielu miejscach poza granicami naszego kraju, konsumenci znają i doceniają Podkarpackie Smaki.  Z ramienia zarządu, mogę państwa zapewnić, że samorząd województwa przykłada olbrzymią wagę do tego aby u nas powstawała żywność wysokiej jakości. Dziś mamy już ponad 160 produktów nie tylko słynących nie tylko ze swoich walorów smakowych, one mają służyć zarówno promocji regionu, jak i samych producentów. – mówił członek zarządu województwa. 

 

tekst/fot.
Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego