Otwórz/zamknij mapę strony

150127-pacekWrzeszowieUroczysta wizytacja drużyn strzeleckich stała się kolejnym celem obecności gen. dywizji Bogusława Packa w Rzeszowie. Po wystąpieniu na sesji sejmiku województwa generał udał się wspolnie z wicemarszałkiem Wojciechem Buczakiem na Plac Farny, gdzie odbyła się defilada i pokaz działań operacyjnych. 

Asystujący gen. Packowi Wojciech Buczak złożył kwiaty pod pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli. Chwilę wcześniej, podczas obrad sejmiku, wicemarszałek w swoim wystąpieniu skierowanym do uczestników wizytacji i radnych, nawiązał do zagadnień obronnych. Dodatkowo zaznaczył, że kwestia zwiększania potencjału obronnego naszego kraju staje się obowiązkiem nie tylko centralnych organów państwa, ale niemal wszystkich obywateli. Dlatego inicjatywa samorządowców w tej materii, mimo braku wyraźnych wskazań ustawowych, nie powinna być hamowana. Jednocześnie nie wykluczył, że w najbliższej przyszłości samorząd województwa podejmie aktywne działania w tej kwwestii.

 

 

Mateusz Werner 
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego