Otwórz/zamknij mapę strony

Podkarpackie Święto PolicjiW tym roku Wojewódzkie Obchody Święta Policji odbyły się w Łańcucie, w otoczeniu zabytkowego parku położonego przy muzeum. Uroczystość, jak co roku była okazją do wręczenia odznaczeń państwowych, resortowych oraz awansów na wyższe stopnie służbowe. Najważniejszym wydarzeniem było jednak nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Łańcucie. Na uroczystość przybył nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji. Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentował marszałek Władysław Ortyl.

W uroczystości udział wzięli także: insp. dr Krzysztof Pobuta - Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki, a także parlamentarzyści z Podkarpacia, przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, duchowieństwa i służb mundurowych.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w łańcuckiej Farze, którą odprawił JE arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski. Po mszy, uroczystości przeniosły się przed Zamek-Muzeum w Łańcucie. Tam nadinsp. dr Jarosław Szymczyk - Komendant Główny Policji, w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wręczył sztandar ufundowany przez darczyńców, nadkom. Andrzejowi Żygadło - Komendantowi Powiatowemu Policji w Łańcucie.

Podczas uroczystości uhonorowano także policjantów z Podkarpacia. 36 policjantów i pracowników Policji odznaczono medalami za Długoletnią Służbę. To nagroda za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. 57 policjantom wręczono również odznaki Zasłużony Policjant, nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych, w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych. Z kolei za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji, minister nadał 11 medali.

Aż 1231 policjantów awansowano na wyższe stopnie służbowe, w tym 33 w korpusie oficerów starszych, 22 w korpusie oficerów młodszych, 738 w korpusie aspirantów, 430 w korpusie podoficerów i 41 w korpusie szeregowych.

Daniel Kozik
Biuro Prasowe UMWP

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego